Siatkarki KSZO słabsze od beniaminka Orlen Ligi

Po kilkutygodniowych treningach podopieczne Dariusza Parkitnego wreszcie sprawdziły się w meczu kontrolnym. Podczas turnieju w Gliwicach przegrały z beniaminkiem Orlen Ligi.


Dla ostrowieckiego zespołu Międzynarodowy Turniej pod Patronatem Prezydenta Gliwic to pierwszy poważny sprawdzian przed rozpoczęciem swojego trzeciego sezonu w najwyższej klasie rozgrywkowej. Rozpoczął go udanie - pierwszego seta w spotkaniu z Budowlanymi Toruń kontrolował od początku do końca. W drugim role się odwróciły, a najbardziej zacięta była trzecia partia. KSZO prowadził w niej 16:15, ale decydująca okazała się końcówka. Przy stanie 19:21 trener Dariusz Parkitny skorzystał z przerwy na żądanie, ale nie przyniosło to efektów. Najskuteczniejsze w jego drużynie - Delicia Pierre i Dorota Ściurka zdobyły po dziewięć punktów.

Dziś o godzinie 14 ostrowczanki zmierzą się z reprezentacją Gruzji. W sobotę ich rywalem będzie duński Amager Volleyball Club.

KSZO Ostrowiec Św. - Budowlani Toruń 1:2 (25:19, 16:25, 22:25)

KSZO: Polak, Pierre, Thaka, Soter, Ściurka, Kapturska, Colik (libero) oraz Szpak, Stroiwąs, Czyżnielewska, Piotrowska, Brzóska