Szczypiorniści KSZO pierwszym liderem pierwszej ligi

Wysokie zwycięstwo podopiecznych Aleksandra Malinowskiego na inaugurację sezonu 2016/17. Bez punktu zarówno KSSPR Końskie jak i debiutujące na tym poziomie rozgrywek rezerwy Vive Tauron.
Pojedynek w Ostrowcu był wyrównany tylko do 10 minuty (7:7). Potem dominacja gospodarzy nad mocno osłabionym przed sezonem rywalem była już bezdyskusyjna (16:10, 26:16).

Emocjonujące widowisko, ale bez happy endu, obejrzeli kibice w Końskich. W 33 minucie rywalizacji z Siódemką Legnica KSSPR przegrywał 13:15, by rzucić pięć goli z rzędu. Przyjezdnym wystarczyły jednak dwie minuty, by doprowadzić do wyrównania. W końcówce trwała już wymiana ciosów. W 57 minucie z rzutu karnego trafił Bartosz Sękowski (24:24) i jak się okazało było to ostatnie trafienie ekipy Michała Przybylskiego w tym meczu...

Błędy w decydującym fragmencie meczu przyczyną inauguracyjnej porażki rezerw Vive Tauron. Jeszcze w 51 minucie spotkania z SPR-em Tarnów młodzi kielczanie utrzymywali kontakt z przeciwnikiem (22:23). Do końcowej syreny zdobyli jednak zaledwie jednego gola tracąc aż siedem...