Effector musiał eksperymentować w ataku. Porażka z juniorami

Przygotowujący się do sezonu 2016/17 w Plus Lidze podopieczni Dariusza Daszkiewicza ulegli reprezentacji Polski juniorów U-20 w rozegranym w środę w Chęcinach meczu towarzyskim.
Dla biało-czerwonych był to jeden z ostatnich sprawdzianów przed wrześniowymi Mistrzostwami Europy w Bułgarii. - My jesteśmy po serii ciężkich treningów. Zawodnicy dostali przed tym meczem konkretne zadania do zrealizowania. Obejrzymy go jeszcze raz i dokonamy analizy, które zrealizowane nie zostały - mówi szkoleniowiec Effectora. W jego zespole nie wystąpili kontuzjowani Michał Superlak i Jacek Ziemnicki, a także przebywający na zgrupowaniu reprezentacji Austrii Peter Wohlfahrstatter. Głównym problemem kieleckiego zespołu pozostaje jednak brak pierwszego atakującego. - Przez pierwsze dwa sety na tej pozycji grał Patryk Więckowski, w dwóch kolejnych na zmianę nominalni przyjmujący: Bartek Bućko i Kuba Wachnik. Cały czas poszukujemy następcy Sławka Jungiewicza - dodaje trener Daszkiewicz.

Kolejny sprawdzian jego ekipy już w piątek w Częstochowie. Rywalem będzie miejscowy AZS (godz. 17).

Effector Kielce - reprezentacja Polski juniorów 1:4 (23:25, 25:12, 20;25, 22:25, 16:25)

Effector: Komenda - Więckowski, Orobko, Maćkowiak, Wachnik, Pawliński, Sobczak (libero) oraz Antosik, Bućko, Dyk, Formela