Półfinałowa porażka polskich szczypiornistów. 7 goli Karola Bieleckiego

Popularny "Kola" po raz kolejny był najskuteczniejszym zawodnikiem naszej reprezentacji. Biało-czerwoni, po dogrywce, przegrali jednak z Danią i zagrają o brąz Igrzysk Olimpijskich w Rio de Janeiro.
Bielecki zdobył siedem goli, ale w porównaniu z chociażby meczem z Chorwacją, częściej się mylił (pięciokrotnie, w sumie 58 procent skuteczności). Zapisał też na swoim koncie trzy asysty. Czterokrotnie swoich kolegów idealnie obsłużył za to Krzysztof Lijewski. Ale skutecznością także nie grzeszył. Bezbłędny w środę, w starciu z Duńczykami trafił trzykrotnie na siedem rzutów. Ani razu nie pomylił się Mariusz Jurkiewicz (4/4), zanotował aż cztery bloki i dwie asysty, ale także aż cztery straty... Swojego pierwszego gola w Rio zdobył Mateusz Kus, sztuka ta tym razem nie udała się Mateuszowi Jachlewskiemu. Kolejny słaby występ Sławomira Szmala. "Kasa" obronił tylko jeden rzut (na dziewięć) i podobnie jak z Chorwatami szybko został zmieniony przez Piotra Wyszomirskiego.

Jutro Polacy zagrają o brązowy medal z Niemcami.

Polska - Dania 28:29 po dogr. (25:25, 15:16)

Polska: Szmal, Wyszomirski - Bielecki 7, Syprzak 5, Daszek 5, Jurkiewicz 4, Lijewski 3, Krajewski 1, B.Jurecki 1, Wiśniewski 1, Kus 1, Jachlewski, Szyba