Sport.pl

Polacy wyszarpali zwycięstwo ze Szwecją. Najskuteczniejsi z Vive Tauron

Karol Bielecki i Krzysztof Lijewski poprowadzili biało-czerwonych do arcyważnej wygranej nad Szwecją w czwartej kolejce grupy B turnieju olimpijskiego w Rio de Janeiro.
Bielecki trafiał do bramki Szwedów ośmiokrotnie (na czternaście prób - 57 % skuteczności). Lijewski zdobył sześć goli, pomylił się tylko dwa razy, na swoim koncie zapisał także dwie asysty.

Swój debiut w Rio zaliczył Mariusz Jurkiewicz, który zastąpił w składzie Łukasza Gieraka. "Kaczka" uspokoił grę naszej reprezentacji w obronie (przechwyt, dwa bloki), ale pod bramką rywali nie szło mu najlepiej (jeden gol na pięć strzałów).

W starciu ze Szwedami, mimo wcześniejszych zapowiedzi, nie wystąpił Michał Jurecki. Uraz kostki, którego nabawił się w spotkaniu z Egiptem, okazał się poważniejszy niż przypuszczano. Wszystko wskazuje na to, że "Dzidziusia" zabraknie także w ostatnim grupowym meczu Polaków ze Słowenią (poniedziałek, godz. 14:30).

Polska - Szwecja 25:24 (12:13)

Polska: Szmal 1, Wyszomirski 1 - Bielecki 8, Lijewski 6, Krajewski 3, Daszek 3, Syprzak 2, Jurkiewicz 1, Jachlewski, Kus, B.Jurecki, Szyba

Więcej o: