Piłkarze KSZO Ostrowiec rewelacją Pucharu Polski! Kolejna duża niespodzianka

Podopieczni Tadeusza Krawca znowu zadziwili kibiców w całej Polsce. Po sensacyjnym zwycięstwie z pierwszoligową Pogonią Siedlce, wyeliminowali z Pucharu Polski Raków Częstochowa.
Ostrowczanie niemal powtórzyli swój wyczyn sprzed siedemnastu dni, gdy niespodziewanie wyrzucili z rozgrywek Pucharu Polski ekipę z Siedlec. Niemal, bo tym razem mieli dużo trudniejsze zadanie. Po 50 minutach gry i trafieniach Konrada Zaradnego i Przemysława Oziębały przegrywali z faworytem 0:2. Pogoń rozpoczął efektowny lob Łukasza Jamroza, a stan rywalizacji wyrównał Klaudiusz Łatkowski wykorzystując rzut karny podyktowany za faul Tomasa Petraska. Cztery minuty później awans do 1/8 finału Pucharu Polski swojej drużynie zapewnił celną "główką" kapitan Michał Stachurski.

W walce o ćwierćfinał PP (20-22 września) pomarańczowo-czarni zmierzą się na własnym boisku z Arką Gdynia, która szczęśliwie uporała się z Olimpią Zambrów (gol w 90 minucie z rzutu karnego).

KSZO Ostrowiec Św. - Raków Częstochowa 3:2 (0:1)

Bramki: Jamróz (62.), Łatkowski (77.-karny), Stachurski (81.) - Zaradny (42.), Oziębała (50.)

KSZO: Wierzgacz - Stachurski, Podstolak, Pietrasiak, Łatkowski - Gil Ż , Mianowany (89. Mężyk), Mąka, Czajkowski, Kapsa (90. Madej) - Jamróz

Raków: Kos - Oziębała Ż , Petrasek Ż , Mesjasz, Góra Ż - Zaradny Duriska, Kmieć (83. Figiel), Warchoł (61. Szymański), Pałaszewski (46. Malinowski) - Czerkas