Ruszyła trzecia liga. Nasze zespoły ze zmiennym szczęściem

Niespodziewane zwycięstwo beniaminka z Małogoszczy, wymęczona wygrana KSZO Ostrowiec i gładka porażka Spartakusa Daleszyce na inaugurację sezonu 2016/17 w czwartej grupie trzeciej ligi.
Dopiero w ostatniej akcji meczu trzy punkty w spotkaniu w Trzebini zapewnili sobie piłkarze KSZO Ostrowiec. Dośrodkowanie Damiana Mężyka strzałem głową na gola zamienił Michał Stachurski. Emocje dużo wcześniej skończyły się za to w Daleszycach. Spartakus już po 22 minutach przegrywał z Resovią 0:3, gospodarzom w uniknięciu porażki nie pomogła ani kontaktowa bramka Jakuba Olearczyka, ani czerwona kartka dla zawodnika gości Dawida Kaszy (60 min.). Dwa oblicza zaprezentowała Wierna Małogoszcz. Beniaminek w pierwszej połowie meczu z Unią Tarnów grał przeciętnie, ale wyrównujący gol Marcina Kołodziejczyka odmienił przebieg rywalizacji.

Wyniki 1.kolejki III ligi:

Wierna Małogoszcz - Unia Tarnów 3:2 (1:1): Kołodziejczyk (42.), Smolarczyk (61.), Bała (77.) - Wrzosek (18.-karny), Popiela (75.)

MKS Trzebinia/Siersza - KSZO 1929 Ostrowiec Św. 1:2 (1:1): Mizia (42.) - Niechciał (10.-sam.), Stachurski (90.)

Spartakus Aureus Daleszyce - Resovia 2:4 (1:3): Olearczyk (42.), Maciejski (90.-karny) - Buczek trzy (8.-karny, 10., 22.), Żmuda (78.)

Garbarnia Kraków - Orlęta Radzyń Podlaski 2:1 (2:0): Ogar (16.), Ciesielski (32.) - Zuber (50.)

Podhale Nowy Targ - Avia Świdnik 1:2 (0:2): Świerzbiński (57.) - Nowak dwie (10., 27.)

Podlasie Biała Podlaska - Wisła II Kraków 1:0 (0:0): Zając (52.-sam.)

Motor Lublin - Soła Oświęcim 0:1 (0:0): Wadas (61.)

Cosmos Nowotaniec - JKS 1909 Jarosław 1:1 (1:0): Laskowski (33.) - Kaganek (48.)

Stal Rzeszów - Karpaty Krosno 4:1 (2:0): Giel dwie (35., 49.), Prędota (17.), Szeliga (86.) - Gabrych (74.)