Nadchodzą lepsze czasy dla ostrowieckiej siatkówki? Sponsor i duże wzmocnienia

- Nie interesują nas miejsca w dolnych rejonach tabeli. Chcemy stworzyć zespół, który nawiąże walkę z najlepszymi - odważnie zapowiada Tomasz Półgrabski, od kilku dni przewodniczący Rady Nadzorczej KSZO S.A.
Jego zaangażowanie się w działalność ostatniego klubu Orlen Ligi minionego sezonu to spore zaskoczenie. Półgrabski, rodowity ostrowczanin, w latach 2007-14 był wiceministrem sportu, potem został prezesem zarządu spółki PL2012 zarządzającej Stadionem Narodowym. - Poproszono mnie o pomoc i wykorzystanie swojego doświadczenia i kontaktów w funkcjonowaniu KSZO S.A. Błyskawicznie się zgodziłem i jestem przekonany, że jesteśmy w stanie stworzyć zespół, który w przyszłym sezonie będzie grał w środku w tabeli Orlen Ligi - uważa.

Ekipa Dariusza Parkitnego minione rozgrywki zakończyła na ostatniej pozycji. Skąd zatem optymizm Półgrabskiego? W dużej mierze bierze się on z nadziei pokładanych w nowym sponsorze KSZO. Choć sam klub jeszcze oficjalnie tego nie ogłosił, wiadomo, że zostanie nim międzynarodowy koncern, największego na świecie niezależnego dostawcy olejów, Fuchs. - Przedstawiciele firmy gościli już w Ostrowcu, zwiedzali halę, miasto, uzgadnialiśmy szczegóły umowy. Zakłada ona kilka etapów, nie polega tylko na umieszczeniu bannerów reklamowych na hali, ale także na wzajemnych korzyściach tak klubu, jak i miasta. W najbliższych dniach złożymy rewizytę w Gliwicach (siedziba polskiego oddziału Fuchs - przyp.red.) i sfinalizujemy umowę, tak by jej szczegóły podać do publicznej wiadomości - zapowiada Półgrabski. I nie zaprzecza, że nowy sponsor od przyszłego sezonu znajdzie się także w nazwie klubu.

Potężny zastrzyk finansowy już przekłada się na ruchy transferowe w KSZO. W ostatnich dniach podpisy na kontraktach złożyły dwie środkowe: 24-letnia reprezentantka Albanii Sava Thaka i o dwa lata młodsza Paulina Stroiwąs, była siatkarka Aluprofu Bielsko-Biała, w minionym sezonie grająca w KS Murowana Goślina. Ale najciekawsze nabytki ostrowieckiego zespołu oficjalnie mają być przedstawione jeszcze w tym tygodniu. Według naszych informacji będą nimi m.in. dwie zawodniczki słynnego Zariecze Odincovo (sześciokrotny mistrz Rosji) a także reprezentantka Białorusi, libero PGNiG Nafty Piła Olga Pauliukouskaya. Dołączą one do Joanny Kapturskiej (Developres Rzeszów) i Zuzanny Czyżnielewskiej (Pałac Bydgoszcz), które jako pierwsze zdecydowały się na związanie z ostrowieckim klubem. Skład uzupełnią zawodniczki ze "starej" kadry - Dorota Ściurka, Roksana Brzóska, Julia Piotrowska i Ewelina Polak. - Na pewno będziemy dysponowali dużo silniejszą drużyną niż w ubiegłym sezonie. Już teraz wygląda ona bardzo ciekawie, a gdy sfinalizujemy kolejne transfery, myślę, że zbudujemy na prawdę mocny zespół - cieszy się trener Dariusz Parkitny.

Na pierwszym, po wakacyjnej przerwie, treningu KSZO spotka się 8 sierpnia. Do swojego trzeciego sezonu w Orlen Lidze przygotowywać się będzie na własnych obiektach. W planach jest udział w pięciu turniejach, m.in. w Ostrowcu (23-25 września) i w Rzeszowie (30 września - 2 października). Inaugurację rozgrywek wstępnie zaplanowano na 7 października.

Więcej o: