Historia meczów Korony z Piastem w Kielcach? Jest zdecydowany faworyt

Piątkowe spotkanie (godz. 18) będzie ósmą rywalizacją obu ekip rozgrywaną w Kielcach, a siódmą na poziomie najwyższej klasy rozgrywkowej.
Dla kibiców obu zespołów dotychczasowy bilans może być nieco zaskakujący. Sześć z dotychczasowych siedmiu spotkań rozgrywanych w Kielcach zwyciężali bowiem żółto-czerwoni. Najbardziej efektowna wygrana miała miejsca pod koniec listopada 2012 roku. Gospodarze, wówczas pod wodzą Leszka Ojrzyńskiego, rozgromili Piasta 4:0 (1:0), a na listę strzelców wpisywali się kolejno: Janos Szekely, Pavol Stano, Artur Lenartowski i Vlastimir Jovanović.

Ale nie wszystkie wygrane Koronie przychodziły tak łatwo. W sezonie 2009/10 udało jej się odrobić dwubramkową stratę (do 55 minuty 2:0 dla Piasta, potem gole Edi Andradiny, Aleksandara Vukovicia i Cezarego Wilka), a w ubiegłym wygraną 2:1 zapewniła bramka dopiero w doliczonym czasie gry Jovanovicia.

Jedyny raz z Kielc z pełną zdobyczą gliwiczanie wracali w sezonie 2013/14. I wtedy losy pojedynku także rozstrzygnęły się w ostatnich sekundach. Gola na wagę kompletu punktów dla przyjezdnych zdobył w 90 minucie Kamil Wilczek.