Nasi koszykarze w dobrej formie. Udany debiut wychowanka

AZS Politechnika Świętokrzyska Galeria Echo oraz Calipers Kielce odniosły kolejne pewne zwycięstwa w trzeciej lidze.
Podopieczni Stanisława Dudzika tradycyjnie dowodzeni przez Alana Jaworskiego (25 punktów) od początku kontrolowali wydarzenia na parkiecie. W pierwszej kwarcie skuteczny był Łukasz Pawlak, który aż trzy razy trafił za trzy punkty. W drugiej kwarcie skuteczność po nim przejęli Michał Ziemski oraz Bartłomiej Pobocha. Wiele braw zebrał również debiutujący w Politechnice - Maciej Białek.

W 25. minucie rywale potrafili się zbliżyć na 47:50 i wydawało się, że może dojść do emocjonującej końcówki. Nic jednak bardziej mylnego, bo po czasie wziętym przez trenera Stanisława Dudzika, gospodarze zaczęli grać koncertowo w obronie i szybko powiększyli przewagę. Zanotowali m.in. serię 11:0.

Zaledwie dwóch oczek zabrakło za to Calipers, by zdobyć kolejny raz 100 punktów w meczu. Zespół Grzegorza Kija rozgromił u siebie Unię Tarnów różnicą aż 57 punktów! Pierwszy raz w barwach Calipers zagrał były zawodnik UMKS-u i kielecki wychowanek Łukasz Fąfara.

W następnej kolejce Politechnika podejmie Limblach Limanowa (niedziela, godz. 17), a Calipers pojedzie do Wadowic na mecz z tamtejszą Skawą.

AZS Politechnika Świętokrzyska Galeria Echo Kielce - UKS Regis Wieliczka 78:61 (25:20, 17:12, 19:15, 17:14)

Politechnika: Jaworski 25, Pobocha 14, Pawlak 11, Ziemski 10, Pękalski 7, Białek 5, Drogosz 4, Żaba-Żabiński 2, Banasik.

Calipers Kielce - Unia Tarnów 98:41 (24:16, 24:6, 26:4, 24:15)

Calipers: Busz 21, Rzońca 19, Bacik 18, Lewandowski 15, Borowicki 9, Walczyk 6, Fąfara 5, Łuczyński 5, Janowski, M. Strzałka.