Siatkarki KSZO nie ugrały nawet seta w Pile

Szesnasta porażka ostrowieckich siatkarek w tym sezonie. Mimo niezłej postawy w dwóch setach podopieczne Dariusza Parkitnego nie zagroziły rewelacji Orlen Ligi PTPS-owi Piła.
Pierwsza partia piątkowego spotkania była zdecydowanie najmniej interesująca. Już po kilku minutach rywalizacji gospodynie odskoczyły na dystans pięciu punktów (9:4) i bez większych problemów kontrolowały przebieg gry do ostatniej piłki. W drugiej walka była już dużo bardziej wyrównana, ale ostatni remis na tablicy świetlnej pojawił się przy stanie 9:9. Utrzymujące się cały czas na minimalnym prowadzeniu (14:13, 18:17, 22:21) pilanki nie pozwoliły go sobie odebrać także w końcówce. Największy opór swoim rywalkom KSZO postawił w secie numer trzy. Po ataku Doroty Ściurki prowadził nawet 23:22, ale w decydujących momentach nie dał rady zatrzymać rewelacyjnie dysponowanej Anity Kwiatkowskiej. Przyjmująca PTPS-u zdobyła pięć z sześciu ostatnich punktów dla swojego zespołu, a w całym spotkaniu atakowała z 73 (!) procentową skutecznością,

PTPS Piła - KSZO Ostrowiec Św. 3:0 (25:16, 25:22, 25:23)

PTPS: Wilk (2), Sobczak (11), Leggs (9), Skorupa (7), Kwiatkowska (20), Babicz (10), Markiewicz (libero)

KSZO: Szpak (1), Szczygioł (9), Bednarek (7), Wójcik (4), Brzóska (2), Ściurka (8), Bulbak (libero) oraz Polak (5), Pieczka, Dybek (8)