Bieniek: Ta nagroda to uwieńczenie wspaniałego roku [OPINIE]

- To jest dla mnie bardzo miłe wyróżnienie, uwieńczenie wspaniałego roku. To był dla mnie wspaniały rok, którego nie zapomnę do końca kariery - powiedział Mateusz Bieniek, sportowiec roku w 64. plebiscycie Świętokrzyskie Gwiazdy Roku 2015.
Tomasz Strząbała, w zastępstwie Tałanta Dujszebajewa, trenera roku

Jak mnie Tałant Dujszebajew poprosił, bym go zstąpił, to się z jednej strony ucieszyłem. Ogólnie jednak jestem wystraszony, bo Grzesiek Nowaczek [trener bokserów Rushha Kielce - red.], który stoi obok, to niebezpieczny zawodnik (śmiech). Dziękuje przede wszystkim Bertusowi Servaasowi, bo to przede wszystkim dzięki niemu możemy rywalizować z najlepszymi drużynami na świecie.

Mateusz Bieniek, sportowiec roku

To jest dla mnie bardzo miłe wyróżnienie, uwieńczenie wspaniałego roku. To był dla mnie wspaniały rok, którego nie zapomnę do końca kariery.

Marcin Brosz, trener Korony Kielce, 3 miejsce wśród trenerów

Dziękuje za ogromne wyróżnienie. To nagroda dla całej Korony Kielce. Wszystko co najlepsze jeszcze przed nami. Proszę trzymajcie za nas kciuki i prosimy o wsparcie, bo przed nami bardzo ciężka runda. Postawiliśmy sobie cel, by punktować nie tylko na wyjazdach, ale również u siebie.

Andrzej Domin, ambasador regionu

Jestem bardzo zaskoczony tym wyróżnieniem, bo chyba nie robię aż tak dużo dla tego kolarstwa. Dziękuje wszystkim za wsparcie. Sam byłem kiedyś kolarzem i doskonale wiem, jak ciężki to sport. Jedenaście lat pracuję już przy kolarstwie, ale chcę jeszcze coś osiągnąć. Nie wszyscy pewnie wiedzą, że z naszej grupy pochodzą zawodnicy, którzy teraz jeżdżą w najlepszych grupach w Europie.

Sławomir Szmal, 3 miejsce wśród sportowców

Dziękuje wszystkim, którzy trzymali za nas kciuki. W kadrze nie wyszło nam to, co sobie zaplanowaliśmy, ale dziękujemy za wsparcie.

Michał Przybyła, 9 miejsce wśród sportowców

Bardzo serdecznie dziękuje za to wyróżnienie w imieniu całej mojej drużyny. Bez klubu Korona, w którym przeżyłem tyle wspaniałych chwil już w swojej karierze, nie byłbym w tym miejscu, w którym teraz jestem.