III liga: beniaminek blisko niespodzianki, zabrakło kilkudziesięciu sekund

Fatalny weekend świętokrzyskich trzecioligowców. Z siedmiu reprezentantów naszego regionu w siódmej kolejce punktował tylko lider z Ostrowca.
Losy wyjazdowego spotkania z tarnowską Unią KSZO rozstrzygnął po przerwie. Najpierw dośrodkowanie Kamila Bełczowskiego strzałem głową na gola zamienił Paweł Czajkowski (siódma bramka w tym sezonie, prowadzi w klasyfikacji strzelców), a wynik ustalił Łukasz Jamróz wykorzystując sytuację "sam na sam" z golkiperem rywali.

Z pozostałych świętokrzyskich drużyn najbliżej szczęścia był Spartakus Daleszyce. Podopieczni Dariusza Kozubka dzielnie walczyli z faworyzowaną Sołą, sami stworzyli sobie też dogodne okazje do objęcia prowadzenia (najlepszej nie wykorzystał Łukasz Kaczmarek). W trzeciej minucie doliczonego czasu gry zamieszanie pod bramką Marcina Kołomańskiego wykorzystał jednak Arkadiusz Czapla. Po golu dla gospodarzy arbiter już nie wznowił gry.

Wyniki 7. kolejki:

Łysica Bodzentyn - Garbarnia Kraków 1:2 (0:1): Kalista (85.) - Siedlarz (2.), Kalemba (71.-karny);

Korona II Kielce - Poroniec Poronin 1:3 (1:2): Zawierucha (28.) - Nowak dwie (42., 63.), Żurawski (44.);

Unia Tarnów - KSZO 1929 Ostrowiec Św. 0:2 (0:0): Czajkowski (56.), Jamróz (79.);

Wisła II Kraków - Wisła Sandomierz 4:0 (1:0): Wąsikowski (20.), Marszalik (46.), Żemło (54.), Handzlik (72.);

Soła Oświęcim - Spartakus Daleszyce 1:0 (0:0): Czapla (90+3.);

Podhale Nowy Targ - Sparta Kazimierza Wielka 3:2 (0:1): Fałowski dwie (64., 68.), Gąsiorek (59.) - Kret (41.), Musiał (90.);

Poprad Muszyna - Czarni Połaniec 3:1 (0:1): Janur (62.-karny), Orzechowski (75.), Polański (90.) - Obierak (20.);

Beskid Andrychów - Cracovia II 0:6 (0:4): Kiebzak trzy (2., 20., 35.), Jaroszyński (30.), Panek (71.), Wdowiak (87.-karny);

Hutnik Kraków - Wolania Wola Rzędzińska 3:1 (2:1): Gamrot (35.), Świątek (36.), Kołodziej (90.) - Lubera (45.).