Vive Tauron poznało potencjalnych rywali w Lidze Mistrzów. Jednym z nich Orlen Wisła Płock!

Piłkarze ręczni Vive Tauron Kielce wiedzą już, na jakie drużyny mogą trafić w grupowych rozgrywkach rozgrywanej od nowego sezonu w zmienionej formule Velux EHF Ligi Mistrzów. Losowanie w najbliższy piątek w Wiedniu.
Champions League zmienia się, i to w znaczący sposób. By uatrakcyjnić rozgrywki, Europejska Federacja Piłki Ręcznej (EHF) postanowiła, że od sezonu 2015/2016 w fazie grupowej występować będzie 28 drużyn, a nie 24 jak dotychczas. Zostaną one podzielone na cztery grupy - w grupach A i B występować będzie po osiem drużyn, zaś w C i D po sześć.

To niejako podział na pierwszą i drugą ligę. W fazie grupowej każda z drużyn z grup A i B rozegra więc po 14 spotkań, a nie 10 jak dotychczas. Będzie więcej pojedynków i to z atrakcyjniejszymi rywalami. A jest o co grać, bo zwycięzcy tych grup awansują bezpośrednio do ćwierćfinału Velux EHF Ligi Mistrzów, nie będą musiały rozgrywać pojedynków 1/16. Do tej fazy rozgrywek awansują drużyny z miejsc 2-6 grup A i B. Stawkę Last 16 uzupełnią dwa najlepsze zespoły grup C i D. Na razie pewne miejsce ma w nich 11 drużyn - dwunastą wyłoni turniej kwalifikacyjny.

Obradujący w piątek w Krakowie Komitet Wykonawczy EHF wyłonił 16 zespołów, które grać będą w grupach A i B. Jest wśród nich oczywiście mistrz Polski Vive Tauron Kielce, ale jest też wicemistrz kraju Orlen Wisła Płock. To duży sukces polskiej piłki ręcznej, bo dwie drużyny w tej stawce mają jeszcze tylko Francja i Węgry. Najwięcej jest ekip niemieckich - 3.

Możliwe więc, że w grupowych rozgrywkach Champions League kielczanie zmierzą się z odwiecznym rywalem z Płocka. Czy tak się stanie, przekonamy się w najbliższy piątkowy wieczór - o godz. 20 w Wiedniu rozpocznie się losowanie nowego sezonu Velux EHF Ligi Mistrzów.

Rozstawienie przed losowaniem Velux EHF Ligi Mistrzów 2015/2016

Grupy A i B

THW Kiel (Niemcy)

MKB MVM Veszprem (Węgry)

KIF Kolding Kopenhaga (Dania)

Vardar Skopje (Macedonia)

Vive Tauron Kielce

HC PPD Zagreb (Chorwacja)

FC Barcelona Lassa (Hiszpania)

Paris Saint Germain (Francja)

Rhein-Neckar Löwen (Niemcy)

IFK Kristianstad (Szwecja)

Celje Pivovarna Lasko (Słowenia)

Besiktas Jimnastik Kulubu (Turcja)

Montpellier (Francja)

MOL-Pick Szeged (Węgry)

Orlen Wisla Płock

SG Flensburg-Handewitt (Niemcy)

Grupy C i D

Kadetten Schaffhausen (Szwajcaria)

Tatran Presov (Słowacja)

Meszkowo Brześć (Białoruś)

Chekhovskie Medvedi (Rosja)

Naturhouse La Rioja (Hiszpania)

Vojvodina Novi Sad (Serbia)

Motor Zaporoże (Ukraina)

FC Porto (Portugalia)

HCM Baia Mare (Rumunia)

Metalurg Skopje (Macedonia)

Skjern Handbold (Dania)

Turniej kwalifikacyjny

Alpla Hard (Austria)

Borac m:tel (Bośnia i Hercegowina)

Limburg Lions (Holandia)

Elverum Handball Herrer (Norwegia)