Sport.pl

Rekord w Kolonii. Na kolejny Final Four sprzedano już 8 tysięcy biletów!

8 tysięcy biletów na przyszłoroczny Final Four Velux EHF Ligi Mistrzów piłkarzy ręcznych sprzedano w dwa dni tegorocznego finałowego turnieju Champions League.
Oficjalna dystrybucja rozpoczęła się w poniedziałek 1 czerwca, ale wówczas nie było już blisko połowy wejściówek. Ich sprzedaż na Final Four 2016 w kasach Lanxess Arena w Kolonii rozpoczęła się w ostatnią sobotę, jeszcze przed... pierwszym meczem tegorocznego finałowego turnieju Ligi Mistrzów piłkarzy ręcznych. W ciągu kilku godzin rozeszło się ok. 6 tys. biletów. Kolejne dwa tysiące sprzedano w niedzielę. Organizatorzy podkreślają, że to rekordowa przedsprzedaż w historii tej imprezy.

Karnet na dwa dni kosztuje od 65 do 265 euro. Kluby uczestniczące w tegorocznym Final Four Velux EHF Ligi Mistrzów - Vive Tauron Kielce, FC Barcelona, niemiecki THW Kiel oraz węgierskie MKB-MVM Veszprem - narzekały, że dla swych fanów dostały zaledwie możliwość zakupu po 500 biletów. Wielka popularność biletów na przyszłoroczny turniej, który odbędzie się 28 i 29 maja, pozwala przypuszczać, że będzie podobnie.

Tegoroczną edycję Velux EHF Ligi Mistrzów piłkarzy ręcznych wygrała FC Barcelona, pokonując najpierw w półfinale Vive Tauron Kielce 33:28, a w niedzielny wieczór MKB-MVM Veszprem 28:23. Trzecie miejsce zajęli kielczanie, pokonując THW Kiel 28:26. Przez dwa dni wszystkie pojedynki z trybun Lanxess Arena oglądał komplet 19 750 widzów.

Więcej o: