Sport.pl

Final Four Ligi Mistrzów. Gwiazda Barcelony: Mieliśmy wątpliwości, gdy Vive nas dogoniło

- Gdy straciliśmy przewagę, myślami byłem w ubiegłorocznym półfinale. Na szczęście tym razem historia się nie powtórzyła - stwierdził po meczu Vive Tauron Kielce - FC Barcelona najlepszy piłkarz ręczny świata Nikola Karabatić. Jego zespół pokonał kielczan 33:28 i awansował do wielkiego finału Velux EHF Ligi Mistrzów. Vive Tauron zagra o brązowy medal w niedzielę o godz. 15.15. Relacja na żywo na Sport.pl.
Przed rokiem w półfinale rozgrywanego w Kolonii Final Four Ligi Mistrzów Barcelona prowadziła z Flensburgiem-Handewitt już sześcioma golami. Niemcy odrobili straty, doprowadzili do dogrywki, a gdy ta nie przyniosła rozstrzygnięcia - do rzutów karnych, które wygrali 31:29. Dzień później Flensburg-Handewitt pokonał faworyzowany THW Kiel i wygrał Ligę Mistrzów.

Teraz, w sobotnim starciu z Vive Tauron w półfinale Champions League, Hiszpanie cztery minuty po przerwie prowadzili już 19:14. Wówczas kapitalnie zaczęli grać kielczanie, doprowadzając w 38. min do remisu 20:20.

- Gdy Kielce odrobiły straty, naprawdę miałem pewne wątpliwości. Pomyślałem o ubiegłorocznym półfinale. Nie chcieliśmy, aby historia się powtórzyła. Na szczęście to się nie stało - stwierdził po meczu Nikola Karabatić, uznany za najlepszego piłkarza ręcznego świata. To przede wszystkim dzięki niemu i Macedończykowi Kiriłowi Lazarowowi w ostatnich kilku minutach Barcelona zadała kielczanom decydujące ciosy, przesądzając o wygranej i awansie do finału. W drugiej połowie we dwóch zdobyli w sumie dziewięć goli.

Wielki udział w zwycięstwie Dumy Katalonii miał też bramkarz Danijel Sarić. 38-letni Serb na początku lutego tego roku zdobył wicemistrzostwo świata z reprezentacją... Kataru. Był jednym z tych graczy, których skusili szejkowie, by przyjęli katarskie tzw. obywatelstwo sportowe w zamian za gigantyczne pieniądze.

W sobotę w Lanxess Arena Sarić bronił tylko kilkanaście minut, ale i tak miał aż dziesięć interwencji. Dla porównania: obaj bramkarze Vive Tauron, Marin Sego i Sławomir Szmal, w całym meczu mieli ich w sumie osiem.

Sarić po meczu komplementował też mistrzów Polski. - Nie ma szans, aby ich naprawdę zniszczyć. Kielce mają po prostu zbyt dobry zespół - stwierdził, schodząc do szatni. Jego z kolei komplementował kapitan Barcelony Victor Tomas. - Zmiana bramkarza w naszej drużynie zrobiła różnicę. Vargas grał dobrze, ale Sarić był po prostu fantastyczny - stwierdził.

Więcej o:
Komentarze (2)
Final Four Ligi Mistrzów. Gwiazda Barcelony: Mieliśmy wątpliwości, gdy Vive nas dogoniło
Zaloguj się
  • handballer

    Oceniono 7 razy 7

    Danjel $arić. 38-letni "Katarczyk"

  • bukaj22

    Oceniono 13 razy -1

    Barcelona to zbyt klasowy zespół, by dać sobie odebrać zwycięstwo. Z całym szacunkiem dla Vive, ale Kiel czy Barcelona to jeszcze za wysokie progi dla Kielczan. I tak duże gratulacje dla Vive za ten sezon.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX