Sport.pl

Sukcesy młodych karateków z Morawicy. Sześć razy na podium w Limanowej

Sześć razy stawali na podium zawodnicy Klubu Karate Morawica podczas rozegranego w Limanowej Międzynarodowego Turnieju Karate Kyokushin Dzieci i Młodzieży ?One World One Kyokushin?.
W imprezie, w której udział wzięło około 550 zawodników z ponad 50 ośrodków, w tym Austrii, Czech i Ukrainy, pierwsze miejsce w kategorii dziewcząt 10-11 lat zajęła Ewa Jastrząb z Klubu Karate Morawica. - Ewa stoczyła cztery walki dwie z nich wygrywając przed czasem - informuje Andrzej Horna z KKM.

Drugie miejsce zajęły Laura Sitek (12-13 lat) oraz Oliwia Skiba (10-11 lat), zaś trzecie lokaty wywalczyły Sylwia Kazimierska (12-13 lat), Zuzanna Trepka (10-11 lat) oraz Adam Cieślikiewicz (10-11 lat).

- Warto podkreślić świetną postawę Sylwii Kazimierskiej, która po raz pierwszy rywalizowała na tatami. Mimo dobrej dyspozycji nie powiodło się Piotrowi Węglińskiemu, którego walka była remisowa, a przeciwnik wygrał przez wskazanie sędziego maty. W pierwszej walce uległ rywalowi Patryk Szajowski, choć walczył skutecznie w pierwszej części walki. Kacprowi Skibie również nie powiodło się w pierwszej walce - dodał Andrzej Horna.

Nasze artykuły, zdjęcia i filmy znajdziesz też na Twitterze

Jesteśmy również na Facebooku. Dołącz do nas, dyskutuj i dziel się opiniami.