I liga szczypiornistów: Końskie miażdżą beniaminka, dreszczowiec w Ostrowcu

Ekipa KSSPR Końskie potrzebuje trzech punktów, by zapewnić sobie, po raz drugi z rzędu, udział w barażach o awans do PGNiG Superligi.
W sobotę podopieczni Michała Przybylskiego bez większego trudu odnieśli siedemnaste zwycięstwo w tym sezonie. Beniaminek z Chrzanowa dzielnie bronił się tylko do 18. minuty (8:8). Do szatni gospodarze już schodzili z pięciobramkową przewagą, a po powrocie na parkiet dorzucili kolejne pięć trafień nie tracąc żadnego. W 49. min, po golu Piotra Krzywkowskiego, na tablicy widniał rezultat 30:18 i niewiadomą były już tylko rozmiary wygranej KSSPR-u.

Dużo więcej emocji, zgodnie z przewidywaniami, przyniosło starcie w Ostrowcu. W ciągu 60 minut rywalizacji tylko raz (13:10 dla KSZO) którejkolwiek z drużyn udało się osiągnąć przewagę większą niż dwie bramki. W końcówce trwała już prawdziwa wymiana ciosów. Na 54 sekundy przed końcową syreną, po trafieniu Adriana Wojkowskiego, na prowadzeniu byli miejscowi, ale legniczanom wystarczyło kolejne 25 sekund, by doprowadzić do wyrównania. - Remis jest sprawiedliwy i nie krzywdzi żadnego z zespołów - przyznali zgodnie po meczu szkoleniowcy obu ekip Aleksander Malinowski i Piotr Będzikowski.

KSSPR Końskie - MTS Chrzanów 33:22 (18:13)

KSSPR: Wnuk - Rurarz 6, Krzywkowski 5, Matyjasik 4, Maleszak 4, Krupa 4, Pilarski 2, Szczepanik 2, Napierała 2, Janus 2, Smołuch 1, Słonicki 1, Krupa

KSZO Odlewnia Ostrowiec Świętokrzyski - Siódemka Miedź Legnica 29:29 (16:14)

KSZO: Drabik, Piątkowski - T. Pomiankiewicz 11, Afanasjev 5, Mroczek 4, Wojkowski 3, Jeżyna 2, Kalita 2, Kazhaneuski 2, Jamioł, Świeca.

Pozostałe wyniki 23.kolejki: Olimp Grodków - Gwardia Opole 27:33 (11:19);

Czuwaj Przemyśl - Viret Zawiercie 33:33 (16:17);

AZS UZ Zielona Góra - Olimpia Piekary Śląskie 25:28 (12:17);

ŚKPR Świdnica - MKS Kalisz 21:20 (10:9);

Ostrovia Ostrów Wielkopolski - SPR Tarnów 29:27 (16:12).