Polska zorganizuje młodzieżowe Euro 2017. Mecze w Kielcach!

Kielce będą jednym z miast gospodarzy Młodzieżowych Mistrzostw Europy w 2017 roku. W poniedziałkowy wieczór Komitet Wykonawczy UEFA oficjalnie powierzył Polsce organizację tej prestiżowej imprezy.
Polska od początku była najpoważniejszym kandydatem do goszczenia młodzieżowego Euro w 2017 roku. To druga po seniorskich Mistrzostwach Europy najważniejsza piłkarska impreza na Starym Kontynencie. W poniedziałek podczas obrad w Nyonie UEFA oficjalnie powierzyła organizację Polsce.

Powody do radości są też w Kielcach. Nasze miasto znalazło się bowiem na liście sześciu miast gospodarzy MME 2017. PZPN w swej aplikacji obok Kolporter Areny wskazał również stadiony w Warszawie (obiekt Legii), Bydgoszczy, Gdyni, Tychach i Lublinie. W Kielcach odbędą się mecze jednej z grup, półfinały najprawdopodobniej w Gdyni i Lublinie, a finał przy Łazienkowskiej w Warszawie.

Władzom UEFA zależało, żeby impreza odbyła się na mniejszych obiektach niż te przygotowane na Euro 2012, aby mecze były rozgrywane przy wypełnionych trybunach. Tegoroczne MME zostaną rozegrane w trzech czeskich miastach: Pradze, Ołomuńcu i Uherskich Hradiszczach - to ostatni turniej, w którym wystąpi osiem drużyn. 

- Mistrzostwa Europy do lat 21 to druga najważniejsza impreza UEFA dedykowana dla reprezentacji narodowych. To że odbędzie się w Polsce, to wielki sukces naszego kraju, Polskiego Związku Piłki Nożnej i osobiście Prezesa Zbigniewa Bońka, który swoim zaangażowaniem i wpływami doprowadził do tego, że ten prestiżowy turniej odbędzie się w Polsce - powiedział cytowany przez oficjalną stronę związku Maciej Sawicki, sekretarz generalny PZPN.

Turniej jest planowany na przełomie maja i czerwca 2017 roku. W rozgrywkach wystąpi 12 zespołów narodowych, a uprawnieni do gry będą zawodnicy urodzeni w 1994 roku i młodsi. Losowanie eliminacji MME 2017 odbędzie się 5 lutego. Polska jako gospodarz swój udział ma zapewniony.