Legenda kieleckiego szczypiorniaka nowym trenerem KSZO Ostrowiec

Kolejne znane nazwisko na ławce trenerskiej ostrowieckiego zespołu. Od wtorku jego szkoleniowcem będzie doskonale znany w naszym regionie Aleksander Malinowski.
50-letni Białorusin to były zawodnik m.in. kieleckiej Iskry (1993-1996) i 50-krotny reprezentant ZSRR. Największym sukcesem w jego karierze trenerskiej było mistrzostwo i Puchar Polski z Vive w 2003 roku. Cztery lata później Malinowski rozstał się z Kielcami (zastąpił go Bogdan Wenta) i objął Dynamo Mińsk. W ubiegłym sezonie prowadzony przez niego Śląsk Wrocław, w imponującym stylu (25 zwycięstw i jeden remis), awansował do PGNiG Superligi. Włodarze beniaminka niespodziewanie zdecydowali się jednak nie przedłużać umowy ze szkoleniowcem.

Aleksander Malinowski, który na ławce trenerskiej KSZO zastąpi Rafała Przybylskiego, po raz pierwszy spotka się ze swoim nowym zespołem we wtorek. W Ostrowcu nie czeka go łatwe zadanie. Po siedmiu kolejkach pierwszej ligi pomarańczowo-czarni zajmują ostatnie miejsce w tabeli, a ostatnie spotkanie z przeciętnym Czuwajem Przemyśl zakończyli 13-bramkową porażką.

Więcej o: