II liga szczypiornistów: rezerwy Vive Tauron pomściły "akademików"

Piorunująca końcówka podopiecznych Rafała Bernackiego w wyjazdowym spotkaniu w Przeworsku. Ostatnie 17 minut gry wygrali 14:3 !
Tak efektownej wygranej kielczan długo nic nie zapowiadało. Na przerwę obie ekipy schodziły z równym dorobkiem, a jeszcze w 43 minucie na dwubramkowym prowadzeniu byli gospodarze (24:22). Przypomnijmy, że Orzeł w minioną środę sensacyjnie zwyciężył w Kielcach ekipę Politechniki Świętokrzyskiej.

A "akademicy" za tę wpadkę błyskawicznie się zrehabilitowali, choć na własne życzenie zgotowali sobie nerwową końcówkę w starciu ze spadkowiczem z Sosnowca. W 39 minucie, po trafieniu Michała Kwiecińskiego mieli już w zapasie pięć trafień (18:13), ale pozwolili rywalom się dogonić (na trzy minuty przed końcem po 21). Dwie bramki najskuteczniejszego u miejscowych Marka Glity odebrały jednak sosnowiczanom nadzieje na choćby punkt, a ostatecznie pogrążył ich gol Rafała Nowaka w ostatnich sekundach rywalizacji.