W pucharze też porażka z Górnikiem. Korona odpada z rozgrywek [ZDJĘCIA]

Szybko zakończyli swą drogę po Puchar Polski piłkarze Korony. Kielczanie w 1/16 rozgrywek nie dali rady Górnikowi, przegrywając w Zabrzu 1:2.
Tak, jak informowaliśmy, trener Ryszard Tarasiewicz zdecydował się mocno zamieszać składem. Od początku stawiając m.in. na Kamila Kuzerę, Leandro oraz Siergieja Chiżniczenko.

Przemeblowana Korona w pierwszej części miała jednak sporo problemów z gospodarzami. Kielczanie nie potrafili skonstruować groźnej akcji w ofensywie. W obronie za to pracy im nie brakowało. Górnik, choć również nie najlepiej dysponowany, regularnie starał się sprawdzać formę kieleckich defensorów. I w 36. minucie zabrzanie objęli prowadzenie. Po stracie Korony w środku pola piłkę otrzymał Dawid Plizga, który podciągnął kilka metrów i idealnie przymierzył z linii pola karnego. Vytautas Cerniauskas nie miał żadnych szans.

Podopiecznym trenera Tarasiewicza pomógł dopiero pobyt w szatni. Podobnie jak w ostatnim ligowym meczu we Wrocławiu, po przerwie kielczanie prezentowali się zdecydowanie lepiej. Solidny argument dostarczając już w 48. minucie, gdy po składnej akcji z bliska do siatki trafił Chiżniczenko (asysta Vanji Markovicia). Dla reprezentanta Kazachstanu to dopiero drugi gol w barwach Korony.

W 60. minucie Górnik mógł jednak powrócić na prowadzenie, ale tym razem Cerniauskas znakomicie sparował strzał Plizgi, a poprawkę Rafała Kurzawy zablokowali obrońcy. Cztery minuty przed końcem gospodarze po raz drugi pokonali jednak bramkarza Korony. Kielczanie nie upilnowali w "szesnastce" Wojciecha Łuczaka, który sytuacyjnym strzałem w samo okienko zapewnił awans zabrzanom

Piłkarzom Tarasiewicza pozostaje już zatem tylko rywalizacja w lidze. W piątek o godz. 18 podejmą na Kolporter Arenie Piasta Gliwice.

Górnik Zabrze - Korona Kielce 2:1 (1:0)

Bramki: Plizga (36.), Łuczak (86.) - Chiżniczenko (48.)

Górnik: Stenibors - Sadzawicki, Szeweluchin, Mańka Ż - Kurzawa, Danch, Gwaze, Małkowski (69. Oziębała), Plizga Ż (90. Słodowy) - Nowak (75. Gergel), Łuczak

Korona: Cerniauskas - Kuzera (46. Sylwestrzak), Dejmek, Ouattara, Leandro - Sobolewski, Marković (87. Trytko), Petrow, Janota, Pilipchuk - Chiżniczenko

Sędziował: Tomasz Radkiewicz (Łódź).