Ruchy transferowe w AZS KSZO. Przychodzi środkowa, zostaje libero [ZDJĘCIA]

Monika Naczk będzie w nowym sezonie reprezentować barwy beniaminka Orlen Ligi. To pierwszy oficjalnie ogłoszony transfer AZS KSZO przed pierwszym sezonem w siatkarskiej elicie.
Nowa zawodniczka ostrowieckiego zespołu ma 27 lat, dotychczas związana była głównie z bydgoską siatkówką - ostatni rok w najsłabszym zespole rozgrywek Pałacu, a wcześniej w Centrostalu, z którym sięgnęła po wicemistrzostwo Polski. W międzyczasie broniła barw m.in. Trefla Gdynia i PTPS Piła. Ma za sobą sporo występów w reprezentacji Polski B, w tym złoto na Uniwersjadzie w Bangkoku siedem lat temu. Dysponuje solidnymi warunkami fizycznymi (187 cm).

To niejedyny ruch kadrowy włodarzy i sztabu szkoleniowego AZS KSZO. Głównie pod kątem występów w Młodej Lidze zdecydowano się na przedłużenie kontraktu z libero Alicją Stefańską.

Przypomnijmy, że w ekipie beniaminka Orlen Ligi na przyszły sezon pozostaje niemal cały trzon zespołu, który wywalczył awans. Nowe umowy z klubem mają podpisać Katarzyna Brojek, Barbara Bawoł, Małgorzata Ścibisz, Kamila Ganszczyk i Ewelina Tobiasz.

Więcej o: