Sport.pl

Miejski finał Świętokrzyskie Mini Volley Cup. Grało ponad dwa tysiące osób! [WIDEO, ZDJĘCIA]

620 drużyn, ponad 2000 zawodników i zawodniczek w czterech kategoriach wiekowych - tak wyglądała ponad półroczna rywalizacja w kieleckiej grupie siatkarskiego turnieju Świętokrzyskie Mini Volley Cup. Najlepsze zespoły zagrają w półfinale wojewódzkim tych popularnych rozgrywek.
Finały miejskie grupy żółtej rozegrano w Hali Legionów. - W turniejach uczestniczyły drużyny, które po czterech turniejach eliminacyjnych zostały sklasyfikowane na miejscach 1-10 oraz wyróżniające się drużyny z tzw. dziką kartą - tłumaczy Dariusz Daszkiewicz, trener siatkarzy Effectora Kielce, a także koordynator Świętokrzyskie Mini Volley Cup.

Podkreśla, że wszystkie zespoły otrzymały pamiątkowe dyplomy, a uczestnicy symboliczne nagrody, natomiast drużyny, które zajęły miejsca I-III, puchary, a każdy zawodnik i trener medal. Statuetkę najlepszej zawodniczki w klasach III otrzymała Klaudia Brożyna, w klasach IV - ex aequo Aleksandra Kaleta i Natalia Kaleta, w klasach V - ex aequo Karolina Korban i Paulina Korban, a w klasach VI - Karolina Król. Wśród chłopców statuetkę najlepszego zawodnika turnieju przyznano: w klasach III - Wojtek Nowak, w klasach IV - Bartek Zapała, w klasach V - Krzysiek Długosz, a w klasach VI - Patryk Nowaczek.

- Pięć najlepszych zespołów z każdej kategorii wiekowej zakwalifikowało się do półfinału wojewódzkiego Świętokrzyskie Mini Volley Cup, który 29 i 30 maja odbędzie się najprawdopodobniej w Hali Legionów - mówi Dariusz Daszkiewicz.



Wyniki miejskiego turnieju finałowego

Dziewczęta

Klasa III

1. SP 19/1 (Klaudia Brożyna)

2. FUN SPORT/2 (Angelika Baran)

3. SP 19/2 (Patrycja Janyst)

4. SP 8/1 (Ewelina Staniec)

5. PLAS/3 (Julia Wójcik)

6. SP 8/2 (Zuzanna Adamczyk)

7. SP 34/1 (Karolina Mikołajczyk)

8. SP 25/1 (Anna Krawczyk)

9. FUN SPORT/1 (Emilia Doroz)

10. PLAS/5 (Ola Łącka)

11. PLAS/1 (Ola Telka)

Klasa IV

1. PLAS/1

2. SP 28/1

3. SP 34/1

4. SP 9/1

5. SP 13/1

6. SP 19/1

7. FUN SPORT

8. SP 25/1

9. SP 15/1

10. SP 24/2

11. SP 34/2

Klasa V

1. SP 34/1

2. SP 9/1

3. SP 15/1

4. SP 9/2

5. SP 15/2

6. SP 34/2

7.-8. SP 31/1

SP 25/1

9.-11. SP 9/3

SP 34/3

SP 8/1

Klasa VI





1SP 9/1
2SP 34/1
3SP 25/3
4SP24/1
5-6SP 25/2
SP 18/1
7-8SP 18/2
SP 25/1
9SP 34/3
Chłopcy

Klasa III

1. SP 8/1 (Wojtek Nowak)

2. FUN SPORT (Bartek Zapała)

3. SP 8/2 (Mateusz Gawlik)

4. PLAS/9 (Filip Gaca)

5. PLAS/8 (Piotr Wojtasiński)

6. PLAS/5 (Wiktor Lasota)

7. SP 24/1 (Olaf Tomasik)

8. PLAS/4 (Borys Słowak)

9. PLAS/6 (Borys Mularczyk)

10. SP 11/2 (Piotr Miroński)

11. PLAS/1 (Marcin Pawłowski)

12. PLAS/3 (Maks Mazur)

Klasa IV

1. VOLLEY CLUB

2. FUN SPORT

3. SP 9/1

4. SP 11/1

5. PLAS/3

6. SP 22/2

7. SP 9/3

8. SP 22/1

9. SP 9/2

10. SP 15/3

Klasa V

1. PLAS/2

2. SP 9/2

3. SP 9/1

4. SP 11/1

5. SP 13/1

6. SP 28/1

7. SP 13/2

8. SP 9/3

9. SP 28/2

10. SP 15/2

Klasa VI

1. PLAS/1

2. SP 15/1

3. SP 28/1

4. SP 9/1

5. SP 22/1

6. SP 11/1

7. SP 15/3

8. SP 22/2

9. SP 24/2

Więcej o: