O Final Four pogromcy Vive zagrają z Barceloną

W ćwierćfinale Velux EHF Ligi Mistrzów niemieckie Rhein-Neckar Löwen, które w poniedziałkowy wieczór wyeliminowało z tych prestiżowych rozgrywek Vive Targi Kielce, zmierzy się z Barceloną. Losowanie odbyło się w we wtorek w południe w siedzibie Europejskiej Federacji Piłki Ręcznej w Wiedniu.
Najciekawiej zapowiada się jednak ćwierćfinał dwóch gigantów Paris Saint Germain z węgierskim Veszprem. Obie ekipy nie ukrywały bowiem, że jednym z podstawowych celów tego sezonu jest awans do Final Four w Kolonii. Tymczasem jedna z nich będzie musiała zweryfikować plany.

W dwumeczu Rhein-Neckar Löwen z Barceloną faworytem będą oczywiście potężni Hiszpanie, aleeliminując kielczan "Lwy" pokazały , że potrafią wznieść się na wyżyny.

W dwóch pozostałych ćwierćfinałach zagrają zespoły ze stolicy Macedonii, Skopje. Metalurg, którego na tym etapie rozgrywek przed rokiem wyeliminowało Vive Targi Kielce, zagra teraz z niemieckim THW Kiel. Z kolei sensacyjny pogromca w 1/8 finału triumfatora ubiegłorocznych rozgrywek z Hamburga, Vardar, zagra z kolejnym niemieckim zespołem, Flensburgiem-Handewitt.

Pierwsze mecze muszą zostać rozegrane w dniach 16-20 kwietnia, rewanże odbędą się tydzień później. Zwycięzcy awansują do Final Four, który 31 maja i 1 czerwca rozegrany zostanie w Lanxess Arena w Kolonii.

Pary ćwierćfinałów Velux EHF Champions League

Rhein-Neckar Löwen - FC Barcelona

SG Flensburg-Handewitt - Vardar Skopje

Metalurg Skopje - THW Kiel

Paris Saint Germain - MKB-MVM Veszprem