Fizjoterapeuta Korony Handball w reprezentacji Polski Kima Rasmussena!

Krzysztof Demko, fizjoterapeuta Korony Handball, prawdopodobnie będzie pracował z reprezentacją Polski Kima Rasmussena. - To dla mnie olbrzymie wyróżnienie - mówi portalowi kielce.sport.pl Demko.
Demko dostał zaproszenie na najbliższe zgrupowanie biało-czerwonych, które rozpocznie się w piątek 21 marca w Zielonej Górze. W jego ramach Polki zagrają dwumecz eliminacyjny do mistrzostw Europy 2014 z reprezentacją Portugalii (26 maja w portugalskim Maia oraz 30 marca w Zielonej Górze). Reprezentacja Polski ma bowiem obecnie tylko jednego fizjoterapeutę Grzegorza Wowrę, a od kilku lat zawsze miała dwóch.

- Dostałem zaproszenie od związku i bez wahania się zgodziłem. Taka propozycja trafia się raz w życiu i trudno byłoby z niej nie skorzystać. Dla mnie to olbrzymie wyróżnienie, potwierdzenie, że zdecydowanie się na pracę z kobiecą piłką ręczną było dobrą decyzją życiową. Zawsze robię wszystko z pasją i zaangażowaniem i teraz też tak oczywiście będzie - mówi Krzysztof Demko.

Na oficjalnej stronie Związku Piłki Ręcznej w Polsce przy powołaniach zawodniczek na zgrupowanie w Zielonej Górze przy kadrze szkoleniowej jest nazwisko Grzegorza Wowry, a przy drugim fizjoterapeucie pisze: "do ustalenia". Kto będzie tym drugim?

- Na najbliższym zgrupowaniu fizjoterapeutą kadry będzie również Krzysiek Demko. Co będzie dalej, to się zastanowimy i podejmiemy decyzję. Decydujący głos będzie oczywiście należeć do trenera Kima Rasmussena. W takich przypadkach decydują nie tylko oczywiście umiejętności merytoryczne, ale też ważna jest osobowość. Ja jestem jak najbardziej pozytywnie nastawiony do kandydatury Krzysia Demko - mówi Jerzy Eliasz, dyrektor sportowy Związku Piłki Ręcznej w Polsce.

Według informacji "Wyborczej" fizjoterapeuta Korony Handball ma olbrzymią szansę zagoszczenia w kadrze Rasmussena na dłużej.

Urodzony w Stalowej Woli 40-letni fizjoterapeuta, a od wielu lat mieszkający w Kielcach, już od ponad dziesięciu lat związany jest z kielecką piłką ręczną. W 2003 roku był fizjoterapeutą piłkarek ręcznych Kolportera, potem pracował w upadłym już KSS-ie. W ubiegłym sezonie był nawet w zarządzie kieleckiego klubu. Od siedmiu lat Demko związany był z grupami juniorskim reprezentacji Polski, a ostatnio pracował z kadrą młodzieżówką. - Praca z seniorkami, świeżo upieczoną czwartą drużyną świata to dopiero byłoby wyzwanie - dodaje Demko.