Provident Cup: Polacy nie dali szans Czechom. Jest szansa na końcowy triumf

Udana rehabilitacja Polski za piątkową porażkę z Białorusią. W sobotę biało-czerwoni w swym drugim meczu rozgrywanego na Węgrzech towarzyskiego Provident Cup 2014 pewnie pokonali Czechów 31:23.
Przeciwko południowym sąsiadom podopieczni Michaela Bieglera tym razem zagrali dwie równe połowy. Do przerwy prowadzili 14:10, a po zmianie stron i zdobyciu pięciu bramek z rzędu szybko zwiększyli przewagę. Ostatecznie po dobrej i skutecznej grze w ataku wygrali 31:23.

Najskuteczniej w polskim zespole dość niespodziewanie zaprezentował się skrzydłowy Chrobrego Głogów Kamil Łucak (siedem goli). Wkład w zwycięstwo miała również czwórka z Vive Targi (nadal pauzuje zmagający się z problemami z kręgosłupem Piotr Grabarczyk). Karol Bielecki i Piotr Chrapkowski zdobyli po dwie bramki, a Krzysztof Lijewski jedną. Między słupkami solidny występ zaliczył natomiast Sławomir Szmal.

W niedzielę o godz. 13 Polska w swym trzecim i ostatnim meczu zmierzy się z ekipą gospodarzy. Zwycięstwo z Węgrami zapewni biało-czerwonym również wygraną w całym Turnieju Noworocznym. W pierwszym sobotnim meczu gospodarze imprezy pokonali Białoruś 31:28.

Czechy - Polska 23:31 (10:14)

Polska: Szmal, Wichary, Wyszomirski - Łucak 7, Orzechowski 4, Jaszka 4, Krajewski 3, Bielecki 2, Syprzak 2, Wiśniewski 2, B. Jurecki 2, Chrapkowski 2, K. Lijewski 1, Pilitowski 1, Kubisztal 1, Jurkiewicz.

Czechy: Mrkva, Stochl - Babak 2, Becvar, Hrstka 2, Jicha 4, Jurka 1, Kasal 5, Kubes, Mraz 2, Sindelar, Sklenak 2, Sobol 1, Stehlik 3, Vanco 1.

Dotychczasowe wyniki Provident Cup

Polska - Białoruś 28:29 (16:13), Węgry - Czechy 28:29 (13:15), Białoruś - Węgry 28:31 (11:17), Czechy - Polska 23:31 (10:14).