Effector po raz drugi lepszy od Saudyjczyków

Podobnie jak w czwartkowy wieczór także w rewanżu kielczanie pozwolili rywalom na ugranie tylko jednego seta.
Drugie spotkanie z reprezentacją Arabii Saudyjskiej rozegrane w Kielnarowej podopieczni Dariusza Daszkiewicza rozpoczęli od przekonująco wygranych partii.

- Dwa pierwsze sety rzeczywiście zagraliśmy bardzo poprawnie, z małą ilością własnych błędów, stąd wysokie zwycięstwa. W kolejnych już pomyłek się nie ustrzegliśmy, trwoniliśmy wypracowaną przewagę i trochę daliśmy pograć przeciwnikom. W tie-breaku nasza przewaga była już zdecydowana. Dla mnie najważniejsze jest to, że rozegraliśmy dziesięć setów wartościowych sparingów, z których mamy wnioski na przyszłość - mówi szkoleniowiec Effectora.

Przed kielecką ekipą teraz kilka dni treningów na własnych obiektach, a w najbliższy czwartek wyjazd na krótkie zgrupowanie do Ełku, którego głównym punktem będzie Mazurski Turniej Piłki Siatkowej (14-15 września). Oprócz Effectora wystąpią w nim inni reprezentanci Plus Ligi: Politechnika Warszawska, Lotos Trefl Gdańsk i Indykpol AZS Olsztyn.

Effector Kielce - Arabia Saudyjska 4:1 (25:15, 25:16, 23:25, 26:24, 15:7)

Effector: Wolański, Romanutti, Poglajen, Lisowski, Dryja, Polański, Sufa (libero) oraz Lipiński, Jungiewicz, Bieniek, Wajdowicz, Imiołek.