Vive zagra z Wisłą Płock w Lidze Mistrzów! Znani wszyscy rywale

Stało się! Piłkarze ręczni Orlenu Wisły Płock zagrają z Vive Targi Kielce w grupie B Velux EHF Ligi Mistrzów. W niedzielę drużyna Bogdana Wenty poznała ostatnich dwóch rywali w Champions League.
W obu przypadkach były to sensacyjne rozstrzygnięcia. Piłkarze ręczni Orlenu Wisły Płock nie byli faworytami w dwumeczu o dziką kartę z francuskim Montpellier w składzie z wieloma świetnymi zawodnikami, m.in. najlepszym bramkarzem świata ostatnich lat Thierrym Omeyerem. Nie zmienił tego nawet fakt, że płocczanie o mało nie wygrali pierwszego meczu we Francji (porażka 27:29). Tymczasem w niedzielnym rewanżu w Orlen Arenie dominowali niemal przez całe spotkanie, w ostatnich minutach zadali decydujące ciosy i wygrali 28:23 (13:10).

Ostatniego rywala w grupie B Champions League kielczanie poznali kilkanaście minut wcześniej. W finale rozgrywanego w Porto jednego z trzech turniejów kwalifikacyjnych gospodarze, mistrzowie Portugalii Porto Vitalis, niespodziewanie pokonali po dogrywce faworyzowaną rumuńską Constantę 26:22 (19:19, 9:12), a sędziowie pokazali w tym spotkaniu cztery czerwone kartki!

Pierwszy mecz Vive Targi Kielce rozegra w niedzielę 22 września o godz. 19 w Hali Legionów z francuską Dunkierką. Tydzień później drużyna Bogdana Wenty poleci na spotkanie do Portugalii. W grupie B rywalami Vive Targi Kielce będą jeszcze słynny niemiecki THW Kiel, duński KIF Kolding Kopenhaga. Pierwsza kielecko-płocka "święta wojna" w Lidze Mistrzów musi zostać rozegrana w Orlen Arenie pomiędzy 9 a 13 października, rewanż w Hali Legionów dopiero pomiędzy 19 a 23 lutego przyszłego roku.

Więcej o: