Kibiców czeka zmiana stacji. Liga Mistrzów z Vive opuszcza Polsat

Platforma nc+ przez najbliższe dwa lata pokazywać będzie rozgrywki Ligi Mistrzów piłkarzy ręcznych i piłkarek ręcznych. A to oznacza, że kibice Vive Targi Kielce przyzwyczajeni dotychczas do oglądania spotkań Velux EHF Champions League w Polsacie Sport, muszą przeprowadzić się do nowego nadawcy.
O nowej umowie Europejska Federacja Piłki Ręcznej (EHF) i platforma nc+ poinformowały w poniedziałkowe popołudnie. Strony uzgodniły, że wyłączność na pokazywanie męskiej Velux EHF Champions League oraz żeńskiej Ligi Mistrzów nc+ będzie miała w Polsce w sezonach 2013/14 oraz 2014/15.

Przez ostatnie lata mecze tych rozgrywek pokazywał Polsat, przede wszystkim w swym kanale Polsat Sport, ale też w Polsacie Sport News.

"Liga Mistrzów piłki ręcznej to całkiem nowa pozycja w ofercie platformy. Kibice szczypiorniaka będą mogli zobaczyć już wkrótce (29 sierpnia i 1 września w kanale nSport) mecze barażowe piłkarzy ręcznych o awans do elity pomiędzy Orlen Wisłą Płock i francuskim Montpellier HB, a od 18 września emocjonować się rywalizacją najlepszych drużyn Starego Kontynentu, w gronie których pewne miejsce ma zespół Vive Targi Kielce. W ubiegłym sezonie kielczanie fantastycznie prezentowali się w tych rozgrywkach - dotarli do Final Four, gdzie wywalczyli trzecie miejsce" - przypomina w komunikacie biuro prasowe nc+.

Platforma informuje, że komentatorami będą m.in. Piotr Karpiński i Robert Skrzyński. Transmisje w nc+ mają być realizowane w najwyższej jakości obrazie i dźwięku "z wykorzystaniem najbardziej zaawansowanych technik telewizyjnych, m.in. super slow motion, kamery w bramkach - a meczom polskich drużyn towarzyszyć będzie specjalne studio nadawane z hali".

- Każdego roku EHF Champions League zyskuje coraz większe zainteresowanie (...). Biorąc pod uwagę wzrost znaczenia polskich zespołów w rozgrywkach międzynarodowych, chcemy zapewnić naszym widzom możliwość śledzenia ich występów w gronie najsilniejszych zespołów występujących w elitarnych rozgrywkach EHF - mówi w komunikacie prasowym Julien Verley, prezes platformy nc+.

A Peter Vargo, dyrektor zarządzający EHF Marketing, dodaje: - Polska jest kluczowym rynkiem dla piłki ręcznej, potwierdza to wynik Vive Targi Kielce w ostatnim Velux EHF Final4 [trzecie miejsce w Europie - red.].

Inauguracja z Dunkierką w niedzielę 22 września

Wiadomo też, że mecz inaugurujący kolejny sezon kielczan w Velux EHF Champions League zespół Bogdana Wenty rozpocznie w Hali Legionów w niedzielę 22 września o godz. 19.

Komentarze (1)
Kibiców czeka zmiana stacji. Liga Mistrzów z Vive opuszcza Polsat
Zaloguj się
  • srututu1989

    Oceniono 20 razy 20

    Spoko...Polsat wykupi mistrzostwa Sahary w siatkówce plażowej na wielbłądach i się wyrówna.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX