Sport.pl

Plas Kielce czwarty w Polsce w minisiatkówce

Spory sukces reprezentantów świętokrzyskiego na zakończonych w Drzonkowie finałach turnieju Kinder+Sport w minisiatkówkce. Kielczanie z DMKS Plas o krok od podium.
Do brązowego medalu w rywalizacji trójek z klas piątych (rocznik 2001) zabrakło bardzo mało. - W decydującym pojedynku jeszcze przy 23 punktach był remis. Ostatnie dwa zdobyli jednak przeciwnicy z LKPS Borowno. Szkoda, ale i tak nie liczyłem na tak dużo. Mówiłem chłopakom, że miejsce w ósemce to będzie wielki sukces - cieszył się Dariusz Szczubiał, który wspólnie z Ingą Motyl prowadził kielecki zespół.

W każdej z trzech kategorii wiekowych w Drzonkowie (klasy IV - VI) spotykały się 24 najlepsze zespoły - po 16 mistrzów województw oraz ósemki wyłonione po barażach makroregionalnych.

Plas w drodze do czwartej lokaty musiał rozegrać dziewięć meczów. W pierwszej fazie zajął drugie miejsce w grupie (4 wygrane i porażka z Treflem Gdańsk, który okazał się lepszy tylko bilansem małych punktów). Potem kielczanie przegrali 22:25 z Resovią Rzeszów, wygrali 25:16 z UKS-em 22 Kraków i w decydującym o awans do czwórki pojedynku pokonali 25:21 Borowno. Ten zespół wziął jednak rewanż w starciu o brąz. Złoto dla UKS-u Serbinów Biała Podlaska, a srebro z UKS-u Volley Wałcz.

W rywalizacji klas czwartych wysoka - szósta lokata - dla duetu Ibisa Mirzec. W turnieju dziewcząt najwyżej (w drugiej ósemce) trójka z piątych klas z Ostrowca.

Województwo na Kinder+Sport reprezentowały najlepsze zespoły w II Świętokrzyskim Mini Volley Cup. Wyjazd na finały był możliwy dzięki wsparciu z urzędu marszałkowskiego.

Więcej o: