Korona zdrowieje na Jagiellonię. Szlakotin już trenuje

Trzy miesiące po kontuzji kolana ukraiński bramkarz Aleks Szlakotin wznowił treningi na pełnych obciążeniach. W zajęciach uczestniczą także obrońcy Paweł Golański i Tomasz Lisowski.
Wychowanek Dynama Kijów urazu chrząstki kolanowej nabawił się podczas zimowego zgrupowania na Cyprze. Pierwotne diagnozy mówiły, że całą wiosnę spędzi na rehabilitacji. Tymczasem 24-latek od początku tygodnia wrócił do treningów z kielecką drużyną.

Co ciekawe, Szlakotin w dwóch ostatnich meczach z Polonią Warszawa i Wisłą Kraków zasiadł zresztą już na ławce rezerwowych. Jednak nie jako zmiennik Zbigniewa Małkowskiego, ale zastępstwo dla trenera bramkarzy Macieja Szczęsnego, który musiał odpokutować karę za zachowanie w trakcie spotkania z Pogonią Szczecin (został odesłany przez sędziego Pawła Pskita do szatni). Ukrainiec pomagał Małkowskiemu i Wojciechowi Małeckiemu w rozgrzewce.

Do zdrowia wrócili także dwaj inni piłkarze, którzy w ostatnich dniach narzekali na urazy: boczni obrońcy Paweł Golański (kłopot z mięśniem dwugłowym) oraz Tomasz Lisowski (naderwany przywodziciel). Obu zabrakło w meczu z Wisłą, ale w niedzielę przeciwko Jagiellonii Białystok (godz. 17) powinni już być do dyspozycji trenera Leszka Ojrzyńskiego. - Wszystko wskazuje na to, że zagram. Zresztą nie biorę pod uwagę tego, że mógłbym opuścić kolejny mecz. To jest uraz, który ciągnie się za mną od kilku tygodni. Niestety, był niezaleczony, zagrałem z nim z Polonią Warszawa i się pogorszyło. Teraz trenuję tak na 70 procent, ale do spotkania powinienem pracować już z pełnym obciążeniem - zapowiada Golański.

Z konfrontacji "Jagą" żadnego z kielczan nie wykluczają też kartki. Obrońca Pavol Stano, pomocnik Mateusz Stąporski oraz napastnik Maciej Korzym będą jednak podlegali zagrożeniu pauzą w kolejnym meczu z Piastem Gliwice (mają obecnie po trzy żółte kartki na swoim koncie).

Wciąż za to nie ma ostatecznej decyzji w sprawie podpisania umowy między Koroną a testowanym byłym obrońcą ŁKS-u Arturem Gieragą. 25-letni zawodnik miał w tym tygodniu wznowić treningi w Kielcach, ale na razie sprawa transferu została wstrzymana.