Sport.pl

Kiel, Barcelona, Hamburg. Oto rywale Vive w Final Four

Ostatni triumfator tych rozgrywek, niemiecki THW Kiel, oraz słynna Barcelona jako pierwsze zapewniły sobie udział w finałowym turnieju Ligi Mistrzów piłkarzy ręcznych. W niedzielę dołączyli do nich Vive Targi Kielce oraz HSV Hamburg
W Final4 w Kolonii 1 i 2 czerwca zagrają zwycięzcy ćwierćfinałów. W sobotnie popołudnie rozegrano dwa pasjonujące mecze.

Najpierw w węgierskim Veszprem miejscowy MKB liczył na wyeliminowanie z rozgrywek triumfatora ubiegłej Velux EHF Champions League, mistrzów Niemiec z THW Kiel. Miał do tego prawo, bo przed tygodniem w pierwszym meczu w Kilonii Węgrzy przegrali tylko 31:32, przez większość meczu prowadząc. W rewanżu końcówka pojedynku znów należała jednak do świetnych Niemców - z niesamowitymi Czechem Filipem Jichą i Serbem Marko Vujinem - którzy ostatecznie wygrali raz jeszcze jedną bramką - 29:28.

W Palau Blaugrana w Barcelonie w hiszpańskich derby gospodarze musieli obronić pięć bramek straty z pierwszego pojedynku w Madrycie z Atletico (25:20). I kolejny raz Barca udowodniła, na co ją stać, pewnie wygrywając 32:24.

Nie bez problemów awans zapewnił sobie Hamburg. Niemcy w rewanżu przegrali przed własną publicznością ze swoimi rodakami z Flensburga 23:25 (10:13), ale sześciobramkowa zaliczka z pierwszego pojedynku wystarczyła do awansu.

Więcej o: