Sport.pl

Olimpijczycy przyjadą na Memoriał dr. Z. Furmanka

Memoriał dr. Zdzisława Furmanka rozpocznie w sobotę letni sezon ?Królowej sportu? w Kielcach. W głównych rolach wystąpią m.in. wychowankowie zmarłego w styczniu 2010 r. trenera, reprezentanci KKL Kielce.
W pchnięciu kulą Kamil Zbroszczyk będzie miał okazję zrewanżować się Jakubowi Szyszkowskiemu ze Śląska Wrocław, z którym w lutym przegrał złoty medal halowych mistrzostw Polski. W rzucie młotem Katarzyna Furmanek zmierzy się ze swoją najgroźniejszą rywalką Mariką Kaczmarek z Kadeta Rawicz i ustanowiony przez nią w marcu rekord naszego kraju juniorek młodszych (66,72 m) będzie poważnie zagrożony.

Ciekawie zapowiadają się konkursy rzutu dyskiem. Na liście startowej wśród pań widnieje nazwisko Joanny Wiśniewskiej (LKS Polkowice), olimpijki z Aten i Pekinu, brązowej medalistki mistrzostw Europy w Barcelonie sprzed trzech lat. Faworytem dysku mężczyzn będzie Robert Urbanek (MKS Aleksandrów Łódzki), olimpijczyk z Londynu.

Zawody rozpoczną się o godz. 11 konkursem rzutu młotem pań. Rzut dyskiem panów o godz. 14.15, a pchnięcie kulą o 15.20. Od godz. 15 na stadionie przy ul. Bocznej rozgrywane będą także biegi i skoki.

Więcej o: