UMKS kończy porażką. Gil: każdy zawodnik musi czuć, że jest ważny

Wyjazdową porażką na wyjeździe z MKS-em Dabrową Górniczą zakończyli rundę zasadniczą pierwszoligowi koszykarze UMKS-u. Teraz przed kielczanami play-outy o pozostanie w lidze ze Zniczem Pruszków.
- To był dla nas świetny trening przed kolejnymi, ważniejszymi spotkaniami. Popełniliśmy za dużo błędów w obronie, za wiele razy daliśmy rywalem okazji do kontrataków. Słabo też wypadliśmy w walce na deskach [28 zbiórek UMKS-u przy 46 rywali - red.] - zdradza przyczynę porażki trener Rafał Gil. Znalazł też jednak pozytywy tego meczu. - Pracowaliśmy przez cały tydzień nad atakiem pozycyjnym i fajnie poszczególne elementy wyszły nam w grze. Co równie ważne, graliśmy szerokim składem. Każdy zawodnik musi czuć, że jest ważny dla drużyny i pamiętać, że nawet wchodząc na kilka minut, może zostać bohaterem w play-outach - dodaje kielecki szkoleniowiec.

Jego zespół w Dąbrowie musiał radzić sobie bez Pawła Bacika. Ten 24-letni rozgrywający narzeka na uraz nadgarstka. W efekcie Huberta Makucha na rozegraniu wspierał rzucający obrońca Damian Tokarski, dla którego to był jeden z pierwszych występów w karierze na tej pozycji.

UMKS w walce o utrzymanie zagra z jedenastym po rundzie zasadniczej Zniczem Basket Pruszków. Pierwsze mecze 6 i 7 kwietnia na wyjeździe. Kolejny pojedynek 13 kwietnia w Kielcach, ewentualnie czwarty dzień później też przy ul. Żytniej 1. Jeśli konieczne będzie piąte spotkanie - 17 kwietnia na boisku rywala.

Przegrany z każdej z trzech par (obok kieleckiej Polonia Przemyśl - SKK Siedlce i Franz Astoria Bydgoszcz - AZS Politechnika Big-Plus Poznań) opuszcza pierwszą ligę.

MKS Dąbrowa Górnicza - UMKS Kielce 90:74 (22:25, 23:13, 16:15, 29:21)

Dąbrowa: Wołoszyn 24 (4), Marek Piechowicz 14 (1), Grzegorzewski 14 (1), Dziemba 13 (2), Maj 11, Zmarlak 5 (1), Grochowski 3 (1), Zieliński 2, Gospodarek 2, Paszek 2, Wójcik, Marcin Piechowicz.

UMKS: Wróbel 18 (2), Król 13, Makuch 11 (1), Miernik 9 (1), Osiakowski 7 (1), Fąfara 4, Lewandowski 4, Tokarski 3, Kamecki 3, Busz 2.