Koszykarze UMKS-u wysoko przegrywają u siebie bez chorego kapitana [ZDJĘCIA]

Bez chorego Łukasza Fąfary UMKS Kielce wyraźnie gorszy od Sokoła Łańcut. Dzięki temu goście przerwali serię pięciu porażek.
Kielczanie próbowali opierać się dużo wyżej notowanemu rywalowi przez półtorej kwarty. Mimo że podopieczni Rafała Gila ani razu nie prowadzili to Sokół nie mógł odskoczyć. W ostatniej minucie pierwszej kwarty gospodarze za sprawą Pawła Bacika zniwelowali sięgającą pięciu oczek przewagę zespołu z Łańcuta. Jeszcze w 15 min. gospodarze przegrywali minimalnie (27:29), ale przez kolejne trzy minuty nie trafili ani razu a Sokół wzbogacił swój dorobek o dziesięć punktów. Podobną serię goście mieli w trzeciej kwarcie i z pięciopunktowej zaliczki (45:40) zrobiła się 17-punktowa. Finałowa odsłona - podobnie jak pierwsza - wyrównana.

UMKS Kielce - Neto PTG Sokół Łańcut 59:75 (19:21, 15:20, 12:19, 13:15)

UMKS: Osiakowski 13, Makuch 11, Bacik 9 (1), Wróbel 8, Lewandowski 7 (1), Król 5, Tokarski 4, Busz 2, Kamecki, Miernik.

Sokół: Klima 20, Baran 16 (4), Młynarski 14 (2), Gawrzydek 12, Hałas 6, Pieloch 4, Dubiel 2, Balawender 1, Czerwonka.