Osłabiona Politechnika nie zdążyła dogonić

Mimo pościgu w czwartej kwarcie koszykarze trzecioligowej Politechniki Świętokrzyskiej Galerii Echo przegrali na wyjeździe z Cracovią 65:69.
W 40. minucie gospodarze prowadzili 65:62, ale to rywale mieli piłkę. Sędziowie odgwizdali jednak błąd kozłowania. W odpowiedzi Cracovia trafiła dwa rzuty wolne. Nadzieja odżyła 20 sekund przed końcem po celnym trafieniu za trzy punkty Piotra Trześniewskiego na 65:67. Kielczanie musieli ratować się faulem, ale krakowianie znów nie pomylili się z osobistych. - Niestety zagraliśmy koszmarnie w trzeciej kwarcie i to zadecydowało o naszej porażce - opowiada Michał Filarski, kierownik Politechniki.

Jego zespół musiał radzić sobie w osłabionym składzie: bez Szymona Rzońcy (sprawy prywatne), Jakuba Strzałki (kontuzja palca, która eliminuje go z gry do końca sezonu) oraz Krzysztofa Dziury (grypa żołądkowa). Nie mógł też wystąpić pozyskany z UMKS-u Kielce Alan Jaworski, bo okienko transferowe skończyło się 31 grudnia.

W niedzielę o godz. 16 AZS Politechnika Świętokrzyska Galeria Echo podejmie UKS Siemaszkę Piekary.

Cracovia - AZS Politechnika Świętokrzyska Galeria Echo Kielce 69:65 (23:15, 8:16, 20:9, 18:25)

Politechnika: Trześniewski 16 (2), Borowicki 14 (3), Kowalski 13, Rogowski 9, Jakubczyk 7 (1), Paluch 4, M. Strzałka 2, Osuch, Filarski.